Барса се събуди през второто полувреме за успех над Билбао

Барселона победи с 3:1 Атлетик Билбао в среща-реванш от 1/4-финалите за Купата на Краля и така продължава напред в турнира. В първия мач каталунците се наложиха с 2:1 на "Сан Мамес".

Каталунците изиграха слабо първо полувреме, в което гостите поведоха чрез Иняки Уилиямс, който върна надеждата на своя тим с гол още в 12-ата минута. Играчите на Билбао могат да съжаляват, тъй като до преди почивката пропуснаха още няколко добри положения. През втората част обаче Барса стигна до пълен обрат. В 53-ата минута Луис Суарес изравни, а късни попадения на Жерард Пике и Неймар донесоха спокойствие на Луис Енрике.

В средата на другата седмица е и първият полуфинал за Купата на Краля, но преди това на Барса предстои спор за първото място в Примера срещу Атлетико Мадрид.