Еспаньол и Виляреал поделиха по точка

Еспаньол и Виляреал не успяха да се победят, завършвайки наравно - 2:2 в двубой от 21-я кръг на Примера дивисион. Еспаньол поведе след 4 минути игра. Фелипе Кайседо стреля от границата на вратарското поле и откри за 1:0. 20 минути по-късно гостите изравниха, след като Роберто Солдадо комбинира с Тригерос, който прати топката във вратата на съперника - 1:1.

Малко преди края на първата част Еспаньол увеличи аванса си. Бурги центрира, а Морено засече за 2:1. По всичко изглеждаше, че така ще свърши този мач, но все пак минута преди края на редовното време "Жълтата подводница" изравни. След центриране от корнер от дясно на вратата на Пау Лопес - Матео Мосакио с глава оформи крайното 2:2.

Иначе Еспаньол не завърши двубоя в пълен състав, след като голмайсторът Херард Морено получи втори жълт картон. В класирането Виляреал е 4-и с 41 точки, а Еспаньол е 13-и с 22 пункта.