Валенсия се измъчи за точка при домакинството си на Валекано (видео)

Валенсия продължава със слабото си представяне за първенство в последно време. "Прилепите" стигнаха много трудно до равенството - 2:2 при домакинството си на Райо Валекано в мач от 20-ия кръг на Примера дивисион.

Така тимът воден от Гари Невил няма победа в шампионата в 9 срещи /от 7 ноември 2015 г/ - 6-а поред под ръководството на младия наставник.

Гостите откриха резултата с красив гол в 15-ата минута, след като Хосабед намери от фланга Ембарба, а той му върна и от воле първият бе точен за 0:1. Валекано бяха пълни господари на терена през първата част и пропуснаха да убият интригата. "Прилепите“ все пак стигнаха до изравняване в 56-ата минута с красив гол, след удар от 40 метра на Алваро Негредо – 1:1.

В 69-ата минута логичното се случи и след изпълнение на корнер топката попадна у Диего Йоренте, който отново изведе гостите напред – 1:2. Гол на Алкасер бе отменен заради спорна засада в 87-ата минута. А в следващата минута отново Алкасер се възползва от груба грешка на Зе Кастро и измъкна поне точка за Валенсия за крайното 2:2 под бурните освиркания от трибуните.

Валенсия е десети в класирането с 24 точки, а Райо е 18-и с 16 точки.