Стадион: "Гран Канария", Лас Палмас де Гран Канария
Дата: 17.01.2016г.
Час: 19:15
Съдия: Биканди Гаридо

Новакът Лас Палмас продължава всячески да се бори за оцеляването си в елитната Примера Дивисион. В предишния кръг "лос амарийос" извъртяха второ поредно реми, като този път играчите на Кике Сетиен направиха 1:1 у дома с намиращия се в серия от четири последователни победи състав на Малага. Със спечелената точка тимът от Канарските острови вече има 18 пункта на сметката си, които му отреждат 16-та позиция в подреждането, а опасната зона е на разстояние от 3 точки. През седмицата Лас Палмас успя да си гарантира участие на четвъртфиналите в турнира за Купата на Краля, след като островитяните елиминираха Ейбар след втора поредна победа с 3:2 и сега им предстои сблъсък с Валенсия. Отсъстващи за домакините преди настоящия двубой са Асдрубал, Кастелано, Ернан, Лопес и Бигас.

Атлетико Мадрид победи с 2:0 Селта пр визитата си от последния 19-ти кръг в Ла Лига. "Дюшекчиите" постигнаха трети пореден успех, а точни бяха Антоан Гризман и Яник Караско през втората част. С тази победа столичани отново си върнаха първото място във временното класиране, макар и с мач повече от Барселона. "Лос колочонерос" имат 44 точки на сметката си, което с 2 повече от каталунците. През седмицата Атлетико елиминира Райо Валекано в турнира за Купата на Краля, а следващият съперник на столичани ще е отново Селта. За гостуването на Канарските острови единственият отсъстващ продължава да е Тиаго Мендеш.

Двата отбора вече се изправиха един срещу друг през настоящата кампания и това бе в първия кръг от сезона. Тогава "дюшекчиите" спечелиха с минималното 1:0 у дома. Последната визита на Атлетико в Лас Палмас е от 2005 г., когато столичани печелят с 1:0, а двубоят е от турнира за Купата на страната.

Прогноза: Лас Палмас - Атлетико Мадрид 0:3