Стадион: "Балайдос", Виго
Дата: 10.01.2016г.
Час: 21:30
Съдия: Де Бургос Бангоечеа

Отборът на Селта се отдалечи от Топ 4 в класирането и от голямата цел пред галийсци - участие в Шампионската лига. В предишния кръг футболистите на Едуардо Берисо инкасираха втора поредна загуба. Този път "небесносините" отстъпиха с 2:0 при визитата си на Малага. Така Селта остана на 5-то място във временното класиране с актив от 31 точки, което е на 5 пункта от четвъртия Виляреал. И за настоящия двубой с контузии за клуба от Виго са Нолито и Фонтас.

Ексшампионът Атлетико Мадрид окупира еднолично върха в Примера след постигната измъчена победа с 1:0 над последния Леванте у дома. В герой се превърна резервата Томас Тейе, който донесе успеха в 81-ата минута и качи "лос колчонерос" на първото място в подреждането, измествайки Барселона, който обаче е с мач по-малко. Играчите на Диего Симеоне са с актив от 43 точки, което е с 2 по-малко от Барса. За визитата на Селта контузен продължава да е Тиаго Мендеш.

Атлетико ще гони задължителна победа във Виго. През миналогодишната кампания "дюшекчиите" загубиха с 2:0 на "Балаидос", а освен това Атлетико не победи и у дома за крайното 2:2. Преди това, обаче, столичани бяха в серия от четири поредни победи над галисийци и в серия от три последователни успеха като гости на Селта.

Прогноза: Селта Виго - Атлетико Мадрид 1:2