Страхотен Меси поведе Барса към обрат срещу Еспаньол

Барселона се наложи над Еспаньол с 4:1 в първа среща от 1/8-финалите за Купата на Краля. За пореден път над всички бе голямата звезда на каталунците Лионел Меси, който се отчете с два гола, обръщайки резултата в полза на своя тим.

Фелипе Кайседо успя откри резултата в 9-ата минута, след като финтира Масчерано и насочи топката в мрежата. В 13-ата минута Меси изравни, след като получи страхотен пас от Иниеста. 60 секунди преди края на първото полувреме аржентинецът направи 2:1 след прекрасно изпълнение от фал. С удар от около 25 метра, кълбото се удари в напречната греда и премина голлинията - 2:1.

В 49-ата Жерард Пике вкара трети гол за своя тим, след асистенция на Меси. В 88-ата дойде ред и на Неймар да напомни за себе си и бразилецът оформи крайния резултат. В 72-ата Ернан Перес получи втори жълт картон, а само три минути по-късно Еспаньол остана с деветима на терена, след като Папе Диоп беше изгонен с директен червен картон.