Валенсия и Реал поделиха по точка

Валенсия и Реал Мадрид не успяха да се победят, завършвайки наравно при резултат - 2:2 в дербито от 18-ия кръг в Примера дивисион. Двата тима изиграха един много интересен мач, като положения не липсваха и пред двете врати.

Карим Бензема откри резултата в 16-ата минута. Французинът завърши добра комбинация с участието на Кристиано Роналдо и Гарет Бейл, а ударът му не остави шансове на Хауме Доменек. В самия край на полувремето "прилепите" изравниха с попадение от дузпа на капитана Даниел Парехо.

В 69-ата минута Ковачич извърши грубо нарушение в центъра срещу Кансело и получи директен червен картон и по този начин остави отбора си с човек по-малко.

В последните десет минути двата тима си размениха по един гол. В 82-ата минута Гарет Бейл даде аванс на гостите от Мадрид, а Пако Алкасер изравни 60 секунди след това. До края на срещата нов гол не падна и така "прилепите" и "Белия балет" размениха по точка.