Стадион: "Висенте Калдерон", Мадрид
Дата: 02.01.2016г.
Час: 21:30
Съдия: Клос Гомес

Устремилият се към титлата отбор на Атлетико Мадрид победи с 2:0 като гост Райо Валекано в мач от 17-ия кръг на Примера Дивисион. "Дюшекчиите" трябваше да треперят до последно за за успеха, който дойде в заключителните минути на градското дерби. Головете за Атлети отбелязаха Анхел Корея (88 мин.) и дежурното попадение Антоан Гризман (90 мин.). Така играчите на Диего Симеоне продължават да имат същия точков актив с лидера Барселона - по 38 пункта, но показателите на "лос колочонерос" са по-лоши спрямо тези на каталунците, които са и с мач по-малко. В първия ден на новата година столичани финализираха трансфера на Аугусто Фернандес от Селта. Контузен за Атлетико е Тиаго Мендеш.

Леванте записа трета поредна загуба и общо четвърта в последните си пет мача в Ла Лига, след като в предишния кръг валенсианци отстъпиха с 1:0 при домакинството на Малага. Поражението остави играчите на Жоан Франсеск закотвени еднолично на последното 20-то място в подреждането с актив от 11 точки. За тежкото гостуване на "Висенте Калдерон" отсъстващ е Касадесус.

Атлетико Мадрид е в серия от 7 поредни шампионатни победи у дома над състава на Леванте. За последно "прилепите" не си тръгнаха победени от тази част на столицата през сезон 2004/05, когато стигнаха до 0:0.

Прогноза: Атлетико Мадрид - Леванте 4:0