Атлетико няма да загуби градското дерби срещу Райо

Стадион: "Кампо де Вайекас", Мадрид
Дата: 30.12.2015г.
Час: 19:15
Съдия: Санчес Мартинес

Тимът на Райо Валекано инкасира четвърта поредна загуба и вече пет последователни срещи "пчелите" нямат победа в Ла Лига. В последния си мач играчите на Пако Хемес бяха пометени от Реал Мадрид при гостуването си на "Бернабеу" с 10:2, въпреки че Райо дори водеше в резултата до средата на втората част, но впоследствие съпротивата на "пчелите" бе сломена, които, за капак на всичко, до 30-ата минута вече бяха с 9 души на терена след червени картони на Тито и Раул Баена. Така Райо Валекано се смъкна до 18-ото място в подреждането и вече столичани са в зоната на изпадащите с актив от 14 точки, а тепърва им предстои второ, поредно, тежко градско дерби срещу Атлетико. С контузии в състава на домакините са Кобеньо, Еберт и Тоньо, а наказани са Тито, Раул Баена и Начо Мартинес.

Атлетико Мадрид пропиля златна възможност да посрещне Коледа еднолично на върха в Примера Дивисион. В предишния кръг "дюшекчиите" записаха неочаквана загуба, първа от девет кръга насам, с 0:1 при гостуването си на Малага и не успяха да изместят Барселона от първата позиция. Играчите на Диего Симеоне играха на "Ла Росаледа" с човек по-малко от 56-ата минута, когато бе изгонен капитанът Габи Фернандес. В 87-ата минута пък домакините стигнаха до победата с гол на Шарлиз, който остави столичани на 2-ото място в подреждането с актив от 35 точки, с колкото е и Барса, чийто показатели, обаче, са по-добри спрямо тези на Атлети, а каталунците са и с мач по-малко. Габи и Фелипе Луиш пропускат срещата поради наказания, а с контузия е Тиаго Мендеш.

Прогноза: Райо Валекано - Атлетико Мадрид 0:3