Девет от Валекано усетиха гнева на Белия балет

Реал Мадрид разгроми Райо Валекано с 10:2 в мач от 16-ия кръг на Примера. Интрига все пак имаше в първия половин час игра. Данило откри резултата още в 3-ата минута, а Антонио Амая изравни в десетата. Хозабед Санчес дори даде аванс на гостите в 12-ата минута, а само три по-късно Валекано остана с човек по-малко на терена, след като Тито получи червен картон, за дето влезе много остро с бутоните към глезена на Тони Кроос.

Логичното се случи и Реал бързо обърна нещата в своя полза. В 25-ата Гарет Бейл изравни, а в 30-ата Кристиано Роналдо вкара трети гол. Минута преди това гостите останаха с девет души на терена, след като и Раул Баена видя червения цвят на картона. Оттук насетне въпросът бе единствено още колко голове могат да вкарат мадридчани.

В 42-ата Бейл се разписа за 4:2. В 48-ата Карим Бензема също бе точен. В 54-ата Кристиано направи 6:2. Гарет Бейл добави две попадения - в 61-ата и 70-ата минути, а още два вкара и Бензема - 80-ата и 90-ата минути.