Стадион: "Ла Росаледа", Малага
Дата: 20.12.2015г.
Час: 21:30
Съдия: Матеу Лаос

Отборът на Малага се надигна от дъното и след пълен обрат изкова победата с 2:1 над Райо Валекано като гост. До предишния кръг клубът от пристанищния средиземноморски град дори не беше вкарвал гол на чужд терен през кампанията досега, но силно второ полувреме донесе две попадения чрез Шарлиз и Чоп, като последният се разписа три минути преди края, за да донесе и трите точки за своите съотборници. Така воденият от Хави Грасия тим вече има 14 и заема 16-та позиция. Анхелери и Ферейра са в лазарета на Малага и ще пропуснат предстоящия двубой.

Отборът на Атлетико Мадрид постигна пълен обрат и сломи с 2:1 гостуващия Атлетик. "Лъвовете" на Ернесто Валверде откриха резултата в 27-ата минута след гол на Аймерик Лапорт. Попадения на Саул в добавеното време на първата част и, разбира се, дежурният гол на Антоан Гризман в средата на второто полувреме изравниха тима на Диего Симеоне с лидера Барселона. "Дюшекчиите" са с 35 точки, с колкото са и шампионите, но ако столичани победят Малага, ще могат да тръпнат с 3 пред каталунците, които, обаче, ще са и с мач по-малко заради ангажимент в Световното клубно първенство. Джаксън Мартинес и Тиаго продължават да са контузени в състава на Атлетико.

През миналогодишния сезон двубоят между тези два съперника на "Ла Росаледа" завърши без победител за крайното 2:2. Преди това Атлетико бе постигнал два успеха, а други два мача отново завършиха реми. Последната победа на домакините е от сезон 2009/10 с 3:0.

Прогноза: Малага - Атлетико Мадрид 0:1