Барса се класира на финала на Световното клубно първенство

Барселона се класира за финала на Световното клубно първенство след победа с 3:0 над азиатския шампион Гуанжоу Евъргранд в Йокохама. В герой за своя тим се превърна Луис Суарес, който реализира и трите попадения в днешната среща.

Уругваецът откри резултата в 39-ата минута, а пет минути след почивката удвои аванса на своя тим. В 67-ата той се разписа и от дузпа и по този начин оформи своя хеттрик. По този начин Суарес стана първият уругваец с гол в тази надпревара и стана първият играч, който бележи хеттрик от създаването на турнира.

Мачът бе помрачен от тежката контузия на Жен Зоу, който счупи глезен след контакт с Дани Алвеш в 33-ата минута. На финала в неделя Барса ще се изправи срещу южноамериканския представител Ривър Плейт.