Късни голове носят трите точки на Севиля

Севиля се наложи с 2:0 при домакинството си на Хихон в мач от 15-я кръг на Ла Лига. Благодарение на този успех домакините записаха заемат 7-о място в класирането с 22 пункта в актива си. Хихон е 15-и с 15 точки.

Двубоят вървеше към нулево равенство, но 15 минути преди края нещата се промениха. В 74-ата минута десният бранител на Хихон Луис Ернандес игра непозволено спрямо противников играч, а главният рефер посочи бялата точка, вдигна жълт картон, който се оказа втори за Ернандес и така той напусна игра. Кевин Гамейро превърна дузпата в гол за 1:0. Гамейро увеличи аванса на Севиля в 80-ата минута и оформи крайното 2:0. Тези късни две попадения определено успокоиха играта на домакините, които започнаха да играят със самочувствие и дори създадоха още няколко голови ситуации, но в крайна сметка резултатът се запази непроменен.