Атлетико с непредвидимо домакинство срещу баските от Билбао

Стадион: "Висенте Калдерон", Мадрид
Дата: 13.12.2015г.
Час: 19:15
Съдия: Мартинес Мунуера

В предишния кръг ексшампионът Атлетико Мадрид записа четвърта поредна победа и общо шеста в последните си седем мача в Примера Дивисион. Този път играчите на Диего Симеоне се наложиха безпроблемно с 2:0 при гостуването си на борещия се за оцеляване състав на Гранада.Точни за успеха на столичани бяха Диего Годин и разбира се Антоан Гризман, който заби дежурния си гол. Така "дюшекчиите" вече имат 32 точки и след грешната стъпка на лидера Барселона срещу Валенсия Атлетико е само на 2 пункта от върха. През седмицата мадридчани взеха реванш от Бенфика и този път Атлетико удари своя съперник като гост с 2:1 насред Лисабон, като по този начин селекцията на Ел Чоло спечели група "С" в турнира. Иначе с травми за Атлетико преди настоящия двубой са Джаксън Мартинес и Тиаго Мендеш.

Атлетик Билбао пък записа изненадващо домакинско равенство срещу неубедителния през този сезон състав на Малага. Баските играха с 10 души през по-голямата част от двубоя, който завърши 0:0. Футболистите на Ернесто Валверде останаха с човек по-малко на терена още в 19-ата минута, когато директен червен картон получи Микел Сан Хосе, ударил без топка съперник в центъра на терена. Със спечелената точка "лъвовете" 21 и заемат 7-мо място в класирането, като не успяха да се придвижат с една позиция по-напред. За тежкото гостуване в Мадрид контузени са Муняин и Ибай Гомес, а Сан Хосе е наказан.

През миналогодишната кампания двубоят на "Висенте Калдерон" между тези два съперника завърши наравно 0:0. Преди това обаче Атлетико бе в серия от три поредни домакински победи над баските от Билбао, чийто последен успех е от сезон 2010/11, когато Атлетик печели с 2:0.

Прогноза: Атлетико Мадрид - Атлетик Билбао 1:1