Барса с издънка срещу Ла Коруня

Депортиво Ла Коруня измъкна точка след равенство 2:2 като гост на Барселона в среща от кръга на Ла Лига. Пет минути преди почивката Лео Меси откри резултата, след отлично изпълнен пряк свободен удар. В 62-ата минута каталунците увеличиха аванса си. Ракитич получи на границата на наказателното поле и стреля, пращайки топката в мрежата.

В 77-ата минута Лукас Перес бе точен с удар в близкия ъгъл, за да намали изоставането на своя тим. В 86-ата минута гостите шокираха трибуните на "Камп Ноу", след едно подаване на Перес към Берхантинос, който преодоля Браво за втори път, носейки точката на своя тим.

Тази грешка позволява утре на Атлетико Мадрид да се изравни по точки с лидера, а Реал Мадрид да се доближи на две точки от върха, ако и двата тима запишат победи.