Стадион: "Лос Карменес", Гранада
Дата: 05.12.2015г.
Час: 19:15
Съдия: Прието Иглесиас

Отборът на Гранада показа характер и стигна до равенство 2:2 при гостуването си на Малага. Играчите на Хосе Рамон Сандовал изоставаха в резултата до 83-ата минута, но с две бързи попадения на Ел Араби и Рочина успяха да си тръгнат с точка от срещата, която със сигурност е от значение в битката за оцеляване, която андалусци ще водят през настоящата кампания. В момента Гранада се намира непосредствено над опасната зона, заемайки 17-то място в подреждането с актив от 11 точки, което е само на точка от отборите под чертата. За настоящия двубой контузен за домакините е само Кърхин.

Отборът на Атлетико Мадрид постигна очакван успех с минималното 1:0 над гостуващия Еспаньол. Интересното е, че възпитаниците на Диего Симеоне спечелиха с този резултат в трети пореден мач от Примера Дивисион. Дежурният реализатор Антоан Гризман отбеляза попадението още в третата минута. С успеха "дюшекчиите" запазиха 2-ата си позиция в класирането и отново се доближиха на 4 точки от лидера Барселона. В лазарета на столичани попадна Тиаго Мендеш, а другият контузен е Джаксън Мартинес.

През изминалия сезон Атлетико изненадващо не успя да спечели визитата си на Гранада и двубоят завърши наравно 0:0. Преди това мадридчани постигнаха две поредни победи с 2:1 и 1:0.

Прогноза: Гранада - Атлетико Мадрид 0:2