Атлетико ще постигне пестелива победа в Севиля

Стадион: "Бенито Виямарин", Севиля
Дата: 22.11.2015г.
Час: 21:30
Съдия: Ундиано Майенко

Новакът Бетис успя да сложи край на серията от три поредни мача в Примера Дивисион без записана победа, след като в предишния кръг играчите на Пепе Мел се наложиха с 1:0 при гостуването си на Малага. Единственото попадение в регионалното дерби отбеляза Рубен Кастро в средата на втората част. С постигната четвърта победа до момента за кампанията "зелено-белите" събраха 15 точки на сметката си и заемат 11-то място във временното класиране. За настоящия двубой с травми в състава на Бетис са Тарек, Матия, Ренея и Н'Диайе, но пък в отбора личат имената на класни и опитни футболисти като Адан, Вестерман, Хоакин, Варгас, Ван дер Ваарт и Волфсвинкел.

Ексшампионът Атлетико Мадрид постигна инфарктна победа с 1:0 над новака Спортинг Хихон в двубой от предишния 11-ти кръг в Ла Лига. За пореден път големият герой за "дюшекчиите" бе френският национал Антоан Гризман, който донесе трите точки с гол в 93-ата минута. С успеха Атлетико се приближи на точка от Реал Мадрид и на четири от Барселона, като двата гранда ще изиграят Ел Класико ден преди гостуването на "лос колочонерос" в Севиля, а при евентуално равенство в дербито и победа на Атлетико над настоящия съперник, то играчите на Диего Симеоне дори ще се изкачат до второто място в класирането. В момента столичани са с актив от 23 пункта. Хименес и Хуанфран са с контузии и ще пропуснат настоящия двубой.

Атлетико Мадрид е в серия от четири последователни успеха над Бетис на ниво Примера Дивисон. За последно "зелено-белите" спечелиха срещу столичани през 2011 г., когато победиха с 2:0 в Мадрид, а последният им домакински успех над "дюшекчиите" е от 14 януари 2006 г. с 1:0.

Прогноза: Бетис - Атлетико Мадрид 1:2