Реал с първа грешна стъпка и то точно преди Ел Класико (видео)

Реал Мадрид претърпя първа загуба за сезона, след като претърпя поражение в испанската Примера дивисион от Севиля с 3:2. След тази загуба "Белия балет" изпусна лидерската си позиция в Ла Лига, като вече изостава с три точки от лидера Барселона. Севиля пък се изкачи до 10-та позиция с 15 пункта.

Всичко започна прекрасно за "белите" след магичен гол на Серхио Рамос в 22-ата минута. капитанът на "лос меренгес" отбеляза зашеметителен гол със задна ножица за 0:1. При изпълнението на ефектния удар обаче централният бранител падна на рамото си, на което има контузия и малко по-късно бе заменен от Рафаел Варан.

Играчите на Унай Емери осъществиха пълен обрат с три поредни гола. Чиро Имобиле даде тон за действие в 36-та минута. След грешка в отбраната на мадридчани при корнер, топката се разходи около голлинията, а Имобиле от много малък ъгъл прати кълбото в мрежата - 1:1. След почивката Евер Банега и Фернандо Йоренте подпечатаха успеха на "андалусийците". Първият бе точен 61-ата минута, след като Коноплянка направи двойно подаване, измъкна се в наказателното поле и сервира топката на крака на Банега, който насочи в мрежата - 2:1.

В 74-ата минута пък падна третото попадение. Фернандо Йоренте се извиси необезпокоявано след центрирано отляво и заби с глава в мрежата - 3:1.

В последната минута от срещата Хамес Родригес върна едно от попаденията, но това бе напълно недостатъчно за Реал.