Реал не допусна изненада срещу Лас Палмас

Реал Мадрид не допусна изненада и се поздрави с успех с 3:1 над Лас Палмас в мач от 10-ия кръг на Ла Лига. Така тимът от Мадрид остана на върха в класирането в испанското първенство. Столичани вкараха два бързи гола в началото, което ги успокои за известно време. В 4-ата минута Касемиро подаде на Иско, който след финт прати топката в далечния ъгъл.

Десет минути по-късно Роналдо също не пропусна да се разпише. Марсело центрира отлично отляво и на далечната греда Роналдо засече с летящ плонж - 2:0. Гостите върнаха едно попадение в 39-ата минута, след корнер, Ернан се извиси над защитниците на Реал и прати топката в мрежата.

Реал много бързо възстановиха аванса си от две попадения и след това контролираха нещата. Хесе се разписа в 43-ата минута, като това бе последен гол за този мач. Кралския клуб вече има 24 точки, докато новакът остана в зоната на изпадащите с 6 точки и продължава да няма победа в историята си на "Сантяго Бернабеу".