Реал нанесе първа загуба на Селта за този сезон (видео)

Реал Мадрид нанесе първо поражение на Селта, след като днес се наложиха над този съперник с 3:1 в мач от 9-ия кръг на Ла Лига. На "Балаидос" Кристиано Роналдо откри резултата в 8-ата минута, наказвайки грешка в отбраната на домакините. В 23-ата минута Данило удвои аванса на мадридчани, като това стана отново с помощта на защитниците на "небесносините".

Кейлор Навас бе един от големите герои за кралския тим след поредица от силни спасявания. В 58-та минута Селта остана с човек по-малко, след като Густаво Кабрал бе изгонен за втори жълт картон. Иначе Нолито все пак върна интригата с гол в 85-ата минута, а в 95-ата Марсело затвърди победата на Реал.

С успеха Реал Мадрид стана едноличен лидер в класирането с актив от 21 точки, докато Селта остава на второто място с 18. Толкова има и третият Барселона, но каталунците са с мач по-малко.