Стадион: "Аноета", Сан Себастиан
Дата: 18.10.2015г.
Час: 17:00
Съдия: Иглесиас Виянуева

Отборът на Реал Сосиедад продължава да е крайно неуверен и през настоящата кампания. В предишния кръг баските допуснаха своята трета загуба от началото на сезона. Този път възпитаниците на Дейвид Мойс сведоха глави при визитата си на Малага с 3:1, а поражението смъкна тима от Сан Себастиан на 16-то място в класирането с актив от 6 точки, като благодарение на по-добрите си показатели Реал Сосиедад все още не е под чертата. Контузен преди предстоящия двубой е Раул Навас.

Атлетико Мадрид и Реал Мадрид завършиха при резултат 1:1 на "Висенте Калдерон" в голямото столично дерби от 7-я кръг в Ла Лига. Още в 9-ата минута Карим Бензема изведе Реал напред, но в 83-ата резервата Лусиано Вието изравни резултата с първия си гол за клуба. Преди това, в 22-ата минута, Кейлор Навас спаси дузпа, изпълнена от Антоан Гризман. С първото си реми за сезона "дюшекчиите" заемат 5-та позиция с 13 точки, на 3 от лидера Виляреал. С контузия преди визитата в баската автономна област е Коке.

Реал Сосиедад победи с 2:1 през изминалия сезон, като тогава баските бяха превърнали "Аноета" в непревземаема крепост за грандовете. Преди това поражение Атлетико пък бе в серия от четири поредни победи при гостуванията си в Сан Себастиан.

Прогноза: Реал Сосиедад - Атлетико Мадрид 0:2