Неймар с четири гола при успех на Барса

Барселона записа победа с 5:2 над Райо Валекано след обрат в мач от 8 кръг на Примера дивисион. С четири гола се отчете бразилската звезда на тима Неймар. Иначе Хави Гера откри резултата за гостите в 15-ата минута, когато засече центриране на Бебе отляво. Седем минути по-късно Неймар изравни от дузпа, за която беше фаулиран в наказателното поле от Диего Йоренте.

В 32-ата бразилецът отново беше точен от бялата точка. Нарушението за наказателния удар също бе срещу Неймар, но този път бе извършено от Начо Мартинес. Бразилецът вкара още две попадения в 69-ата и 70-ата минута.

В 77-ата минута Неймар се отчете и с асистенция за попадението на Луис Суарес, а четири минути преди края Хосабед Санчес реализира втория гол за гостите.