Барса бие, но Меси се контузи

Барселона стигна до доста трудна победа с 2:1 над гостуващия Лас Палмас в среща от шестия кръг на Примера. Радостта за каталунците обаче не е пълна, заради контузията в лявото коляно на Лионел Меси, който напусна игра в самото начало на двубоя. Все още не е ясно колко тежко е състоянието на аржентинеца, но има голяма вероятност той да изпусне голямо дерби срещу Реал Мадрид на 21 ноември.

Иначе в герой за Барса днес се превърна Луис Суарес, който вкара и двата гола за своя тим. Бившият играч на Ливърпул откри резултата в 25-ата минута, разписвайки се с глава след центриране на Сержи Роберто. В 54-ата минута Мунир проби отдясно и пусна топката по земя към дузпата, където Серхио Бускетс я остави за Суарес, който не сбърка - 2:0.

Неймар пропусна дузпа в 66-ата минута, като по този начин не успя съвсем да убие интригата. Нещо повече - в 88-ата Жонатан Виера върна един гол и изправи на нокти феновете на Барса. Все пак домакините удържаха преднината си и спечелиха трите точки.