Бензема бута Реал към върха

Реал Мадрид постигна трудна, но важна победа с 2:1 при визитата си на Атлетик Билбао в двубой от междинния 5-ти кръг на Ла Лига. В герой за "белите" се превърна Карим Бензема, който вкара два гола и спомогна за успеха в мача и донесе трите точки на своя тим. По този начин Реал оглави класирането.

Французинът откри резултата в 19-ата минута. Сан Хосе върна слабо топката към Горка Ираисос и за Бензема не бе проблем да изпревари стража на домакините и да вкара за 1:0. В 68-ата минута Маркел Сусаета центрира към Мерино, който с глава насочи топката покрай плонжиралия Кейлор Навас - 1:1. Три минути по-късно Реал отново имаше аванс от един гол. Груба грешка в защитата на домакините позволи на Иско да напредне, а той намери Бензема, който отблизо вкара втория си гол в мача.