Гризман с два гола при успех на Атлетико, Валенсия със загуба

Атлетико Мадрид се наложи с 2:0 над Хетафе в мач от 5-ия кръг на Примера, като по този начин се изкачи на първата позиция в класирането, измествайки Барселона. И двата гола за "дюшекчиите" бяха отбелязани от Антоан Гризман. Той откри резултата след само 4 минути игра. След едно центриране в наказателното поле, вратарят на гостите боксира топката, но тя топката попадна в Габи, който намери Гризман във вратарското поле. Французинът отигра отлично ситуацията, обръщайки се стреля точно - 1:0.

Антоан Гризман вкара второто си попадение в края на срещата. Грешка в защитата позволи на Тиаго да изведе Джаксън Мартинес отляво, колумбиецът разтегли надясно към Гризман, който на празна врата нямаше как да сбърка.

В друг двубой от кръга Еспаньол се наложи с минималното 1:0 над гостуващия тим на Валенсия. Единственото попадение в срещата падна през първата част, а негов автор бе Виктор Алварес.