Победа носи първото място на Барса

Барселона постигна поредната си победа в Примера дивисион, след като се наложи над Леванте с 4:1 у дома. Така каталунците имат пълен актив от 12 точки и оглавяват еднолично класирането след четири изиграни кръга (втори с 10 е Реал Мадрид).

През първата част двата тима не успяха да си отбележат гол и така всичко най-интересно се случи след почивката. В 50-ата минута Меси центрира отлично, а Марк Бартра беше изпуснат, овладя на гърди и насочи в близкия ъгъл - 1:0. Шест минути след това Алвеш намери добре Неймар, който стреля - първият му опит беше отбит, но при добавката бразилецът прокара топката във вратата - 2:0.

В 61-ата минута Меси направи резултата класически, след като бе точен от дузпа. В 66-ата Виктор Касадесус намали преднината на каталунците, давайки някакви надежди на своя тим.

В 74-ата Меси отново застана зад бялата точка, като този път сбърка при този си опит и прати топката над напречната греда. Аржентинецът все пак вкара второ попадение в мача в последната минута на редовното време след прекрасна самостоятелна акция.