Втори трофей за Барса след успех над Билбао

Барселона записа успех с 3:1 над Атлетик Билбао и по този начин спечели Купата на краля. Във финалната среща в турнира каталунците бяха по-класният тим и напълно заслужено добавиха и това отличие към вече спечелената по-рано през сезона шампионска титла. Съставът на Луис Енрике има възможност да се поздрави и с още един трофей, ако победи Ювентус на финала в Шампионската лига.

Голямата звезда на Барса Лионел Меси отбеляза две от попадения за своя тим днес. Аржентинецът откри резултата в 20-ата минута, а освен това бе точен и в 74-ата правейки резултата класически. Между тези две попадения се разписа Неймар (37'). Почетното попадение за Билбал, които бяха символични домакини (макар двубоят да се игра на "Камп Ноу"), бе дело на Иняки Уилямс, след асистенция на Ибай Гомес - десет минути преди последния съдийски сигнал.