Жълтата подводница си бетонира място в ЛЕ

Виляреал победи Елче с 1:0 в среща от 36-ия кръг на Примера. Победното попадение дойде в 26-ата минута, когато Жоел Кембъл бе точен.

За гостите бившият играч на Левски Гари Родригес влезе в игра в края на двубоя, заменяйки в 83-ата минута Марио Пашалич.

Домакините бяха по-активният тим на терена и закономерно стигнаха до попадение и успех. В 26-ата минута Бруно стреля от удобна позиция, вратарят на гостите Ману Ерера спаси, но до топката достигна Кембъл и реализира попадението.

Гари Родригес и компания нямаха късмет, след като на два пъти нацелиха греди. С успеха "подводницата" и на теория се класира за Лига Европа, бетонирайки си шестото място с актив от 57 точки, а Елче е на 13-ото място с 40 точки.