Равенство между Реал и Валенсия доближи Барса до титлата

Реал Мадрид е близо до това да направи Барселона шампион, след равенство - 2:2 у дома срещу Валенсия в среща от 36-ия кръг на Ла Лига. На "Сантиаго Бернабеу" "белите" не успяха да стигнат до успех и така два кръга преди края каталунците имат четири точки преднина и се нуждаят само от една победа в оставащите срещи с Атлетико Мадрид и Депортиво Ла Коруня.

В днешния мач "прилепите" наказаха две грешки в домакинската защита - съответно в 20-ата и 26-ата минути чрез Пако Алкасер и Хави Фуего. Реал Мадрид удари три греди в течение на срещата, а Кристиано Роналдо пропусна дузпа в 45-ата минута. След почивката Реал Мадрид изравни с голове на Пепе и Иско, но за така важния трети гол домакините нямаха сили.

Така само два кръга преди края, лидерът Барселона има преднина от четири точки пред втория Реал Мадрид. Каталунците могат да спечелят титлата още следващата седмица срещу Атлетико Мадрид на "Висенте Калдерон", а в краен случай - да изчакат домакинството на Депортиво Ла Коруня в последния кръг.

Барса са лидери с 90 точки срещу 86 за Реал Мадрид, докато Валенсия остава четвърти със 73 пункта и поглед, насочен към участие в Шампионската лига на есен.