Роналдо поддържа интригата в Ла Лига

Хеттрик на Кристиано Роналдо донесе победата на Реал Мадрид с 3:2 като гост на Севиля в мач от 35-ия кръг на Примера дивисион. Двубоят на "Рамон Санчес Писхуан“ бе много интригуващ, с положения пред двете врати, но в крайна сметка "Белия балет“ бе близо до това да не се поздрави с трите точки.

В 36-ата Иско центрира отляво, CR7 бе изпуснат на втората греда и насочи топката точно с глава в горната част на мрежата. При следващата атака центрирането дойде отдясно, Чичарито отклони с глава, а Роналдо само сложи крак точно пред Рико, за да добави втори гол в актива си - 2:0.

В 45-ата Серхио Рамос извърши нарушение срещу Видал в наказателното поле, след което последва дузпа. Бака бе точен от бялата точка и намали на 1:2. В 68-ата минута Роналдо бе точен отново с глава, оформяйки хеттрика си. В 79-ата резервата Висенте Ибора отбеляза за крайното 2:3.

С този успех Реал продължава успешно гонитбата на лидера Барселона като след този кръг авансът на каталунците остава 2 точки.