Валенсия и Виляреал с грешни стъпки в Ла Лига

Еспаньол постигна класическа победа с 3:0 като гост на Виляреал в мач от 30-ия кръг на Примера дивисион. Резултатът бе открит в 24-ата минута, когато след разбъркване в наказателното поле на "Жълтатата подводница" Фелипе Кайседо бе най-съобразителен и прати кълбото във вратата за 1:0. След почивката паднаха другите две попадения. В 66-ата минута Еспаньол удвои преднината си след втория гол на Фелипе Кайседо. Португалецът се възползва от асистенция на Серхио Гарсия и с великолепен изстрел вкара за 2:0.

В 79-ата минута рикоширала топка попадна в Серхио Гарсия, който се възползва и реализира за крайното 3:0.

В друга среща, играна п същото време Атлетик Билбао и Валенсия завършиха 1:1. Домакините се спасиха от поражение на "Сан Мамес" в последната минута с гол на Ариц Адурис. Преди това резервата Родриго де Паул беше дал аванс на "прилепите" в средата на второто полувреме. В 82-ата минута Николас Отаменди беше изгонен с директен червен картон за много грубо нарушение. С човек по-малко Валенсия не успя да удържи победата и изостана на 3 точки от Атлетико Мадрид в битката за третото място.