Фантастична четворка за Барса срещу Алмерия

Барселона записа категорична победа над Алмерия с 4:0 на своя "Камп Ноу“ в среща от междинния 30-ти кръг на испанската Примера дивисион. Лионел Меси с великолепен фалцов изстрел в 33-ата минута отбеляза 33-ия си гол в Ла Лига от началото на сезона.

Луис Суарес с подобен удар удвои аванса на домакините в 55-ата минута. Доигравайки срещата и без да си дават много зор каталунците реализираха и трето попадение след центриране от корнер и точен удар с глава на Марк Бартра. В 93-ата минута Педро Родригес се озова сам срещу вратаря отляво, но правилно предостави топката на празна врата за Луис Суарес, който без проблеми фиксира крайното 4:0.

След тази победа Барселона вече има 74 точки и временно се извисява със седем над Реал Мадрид на върха в класирането, но "Белия балет“ по-късно гостува на Райо Вайекано и може да възстанови изоставането си 4 пункта. Алмерия е с 25 точки на 18-то място в зоната на изпадащите.