Стадион: "Висенте Калдерон", Мадрид
Дата: 07.04.2015г.
Час: 21:00
Съдия: Ундиано Майенко

Първият двубой от програмата на междинния 30-ти кръг в испанската Примера Дивисион ще противопостави един срещу друг отборите на Атлетико Мадрид и Реал Сосиедад. Домакините, които са все още действащ шампион на страната, трябва на всяка цена да победят, за да могат да са спокойни за мястото си в Топ 4, но пък гостите, които не се борят за нищо, ще играят без напрежение.

В предишния кръг "дюшекчиите" спечелиха с лекота гостуването си на последния в класирането Кордоба с 2:0. Точни за селекцията на Диего Симеоне бяха Гризман и Саул с попадения през първата част. Така Атлетико събра 62 точки в актива си и се изкачи отново на 3-ото място. За настоящата среща контузени са капитанът Раул Гарсия, Хименес и Моя. След този двубой на мадридчани им предстоят две поредни гостувания в Примера срещу Малага и Депортиво Ла Коруня, а в седмицата между тях е суперсблъсъкът срещу Реал Мадрид в Шампионската лига.

Серията от три поредни победи за Реал Сосиедад в Ла Лига приключи, но за радост на баските без загуба, а с равенство. В късния съботен двубой на предишния кръг играчите на Дейвид Мойс стигнаха до 1:1 при гостуването си на Малага с изравнителен гол на Рубен седем минути преди края на срещата. Ремито смъкна баските на 10-то място с актив от 37 точки. За тежкото гостуване в дома на шампиона с контузия за тима от Сан Себастиан е Де Ла Бела.

Като цяло двубоите между Атлетико и Реал Сосиедад са равностойни. Двата отбора се срещнаха по-рано през сезона, а тогава баските спечелиха с 2:1 срещу "лос колочонерос". Срещата на "Висенте Калдерон" преди година завърши с разгромна победа с 4:0 за столичани, а последният успех на Реал в столицата е от по-предишния сезон, когато тимът спечели с 1:0.

Прогноза: Атлетико Мадрид - Реал Сосиедад 2:0

Последни 5 изиграни срещи:

Атлетико Мадрид:

08 март Атлетико Мадрид - Валенсия 1:1 (Примера)
14 март Еспаньол - Атлетико Мадрид 0:0 (Примера)
17 март Атлетико Мадрид - Байер Леверкузен 1:0 - 3:2 сл. дузпи (Шампионска лига)
21 март Атлетико Мадрид - Хетафе 2:0 (Примера)
04 април Кордоба - Атлетико Мадрид 0:2 (Примера)