Валенсия продължава с победната си серия и затвърждава третото място

Валенсия продължава с отличното си представяне с Ла Лига. "Прилепите" спечелиха гостуването си на Елче с 4:0 в двубой от 28-ия кръг на Примера дивисион. Така тимът от едноименния град запаси третото място в класирането в актив от 60 точки, като са на 5 от Барселона и на 4 от Реал, които се срещат в неделя.

Ключовият момент в мача бе в края на първото полувреме, когато Пиати центрира,  Софиан Фегули стреля необезпокояван, като вратарят Титон изби, но топката стигна до Андре Гомес, който при добавката отблизо даде аванс на своя тим.

В 58-ата минута Гомес се превърна в асистент, центрирайки перфектно към Пако Алкасер, който отбеляза за 2:0. В 71-ата минута Роко си отбеляза автогол за класическото 3:0. В 90-ата минута Николас Отаменди фиксира крайния резултат за 4:0.