Меси избута Барселона до победата срещу Ейбар

Барселона записа победа с 2:0 срещу Ейбар като гост в среща от кръга на Ла Лига. Аржентинската звезда на Барса Лионел Меси вкара и двата гола за успеха на своя тим.

Иначе срещу Ейбар Шави Ернандес изигра 750-ия си мач за Барселона. Гостите владееха топката повече и разиграваха в обичайния си стил. В 31-ата минута те стигнаха до дузпа, отсъдена за игра с ръка на Борха Екиса в наказателното поле. Меси бе точен от бялата точка - 1:0.

Лео удвои в 55-ата минута с един от редките си голове с глава. Аржентинецът плонжира след ъглов удар, изпълнен от Иван Ракитич.

С успеха си каталунците влизат в големия мач с Реал Мадрид като водач в класирането. Те са първи с четири точки преднина пред "белите", които още не са изиграли двубоя си от кръга.