Барса на финал след нов успех над Виляреал

Барселона се класира за финала за Купата на краля след втора победа с 3:1 над Виляреал на негостоприемния "Ел Мадригал". С два гола днес се отчете Неймар (3 и 88), а едно попадение добави Луис Суарес (73), което прати каталунците напред в турнира след общ резултат 6:2 в двете полуфинални срещи.

Иначе Жонатан дос Сантос бе изравнил резултата с точен изстрел в 39-ата минута, но това попадение не се оказа достатъчно за неговия тим. В 65-ата минута задача на домакините стана ще по-сложна, след като директен червен картон получи Томас Пина, който през първото полувреме контузи тежко Серхио Бускетс.

В крайна сметка Барселона взе своето и ще има възможност да спечели първи трофей за тази календарна година.