Барса взе добър аванс преди реванша с Виляреал

Барселона се наложи над Виляреал с 3:1 в първа 1/2-финална среща за Купата на Краля, която се състоя на "Камп Ноу". Голямата звезда на каталунците Лионел Меси откри резултата четири минути преди почивката, като голяма заслуга за попадението имаше Луис Суарес, който открадна топката от противников играч и асистира на аржентинеца.

Ману Тригерос изравни в 48-ата минута, след удар от 20 минути, при който има голяма вина имаше вратаря Тер Стеген, който не се намеси добре. Радостта на "Жълтата подводница" трая само 120 секунди. В 50-ата минута Андрес Иниеста отново даде аванс на каталунците, след като направи двойно с Луис Суарес, а след това се разписа с удар от около 10 метра. Точка на спора сложи Жерард Пике, който се разписа с глава в 64-ата минута.

В 71-ата минута Барса имаше отлична възможност да вкара още един гол, но Неймар пропусна да се разпише от дузпа.