Реал се справи със Севиля и увеличи аванса пред Барса

Реал Мадрид се наложи над Севиля с 2:1 в отложен мач от 16-ия кръг на испанската Примера дивисион. Благодарение на този успех "Белия балет" вече има 54 точки и увеличи аванса си на върха пред Барселона (каталунците имат 50 точки). Срещата се започни и с неприятни инциденти, след като още до почивката трима футболисти напуснаха с контузии.

След малко по-малко от десет минути игра звездата на домакините Серхио Рамос получи разтежение след шпагат и трябваше да бъде заменен принудително от Начо. В 27-ата минута терена напусна Хамес Родригес (заменен от Хесе). Секунди по-късно, след сблъсък с Карим Бензема, се контузи вратарят на гостите Бето и под рамката застана резервата Серхио Рико.

Иначе в 12-ата минута Марсело центрира остро пред вратата, а Хамес изскочи зад отбраната и плонжирайки, засече с глава - 1:0. В 18-ата минута Ибора уцели гредата. В 36-ата минута Бензема асистира на резервата Хесе, който отблизо вкара за 2:0. Отново Хесе след почивката разтресе гредата. В 80-ата минута гостите върнаха едно попадение. Витоло върна назад от аутлинията, където Яго Аспас отблизо прати топката във вратата за крайното 2:1.