Нова победа за Барса, каталунците елиминираха Атлетико

Барселона елиминира Атлетико Мадрид на четвъртфиналите в турнира за Купата на Краля. Каталунците днес стигнаха до успех с 3:2 на препълнения "Висенте Калдерон", а преди седмица каталунският тим спечели с 1:0 у дома. Така с общ резултат 4:2 Барса си осигури място на полуфиналите, където ще срещне победителя от двойката Виляреал - Хетафе.

Всичките голове днес паднаха през първата част. Домакините откриха резултата след минута игра. Фернандо Торес се разписа, след като Сикейра пресече пас на Масчерано. В 9-ата минута Луис Суарес намери добре Неймар, а бразилецът бе точен, изравнявайки резултата.

В 30-ата минута Раул Гарсия бе точен от дузпа, която бе доста спорна, тъй като нарушението на Масчерано бе извън наказателното поле. В 38-ата минута се стигна до изпълнение на корнер, след което Бускетс отклони топката с глава, а Миранда не се ориентира добре и в опита си да изчисти си отбеляза автогол. В 41-ата минута гостите организираха светкавична контра чрез Меси, а той намери Алба. След неговия пас за Неймар остана най-лесното - втори гол на бразилеца и 3:2 за Барселона.