Равенства за Валенсия и Виляреал в днешния кръг на Ла Лига

Селта Виго спря на свой терен серията на устремилия се към върха Валенсия, който досега имаше три поредни победи. Мачът между двата тима завърши наравно - 1:1 и така "прилепите" пропуснаха възможността да се доближат още повече до първите три тима в класирането.

Гостите откриха резултата точно преди почивката чрез Родриго, но в средата на втората част Фабиан Ореяна оформи крайния резултат.

В друга среща, играна днес Виляреал завърши наравно 1:1 с Малага на "Естадио Ла Росаледа". Виляреал излезе напред чрез Джовани дос Сантос, който прати атрактивно в мрежата с последния удар за първото полувреме. С подновяването на играта се получи спорна ситуация. Гол на Малага не беше зачетен. Серхи Дардер прати топката в мрежата, но реферът прецени, че Амрабат е бил в засада. Минути по-късно топката отново беше в мрежата. Този път голът бе зачетен, след като Амрабат прехвърли Серхио Асенхо от 22 метра.

До края на мача и гол на Виляреал не беше признат.