Атлетико Мадрид затвори годината с категоричен успех над Билбао

Атлетико Мадрид постигна категорична победа с 4:1 над Атлетик Билбао и по този начин сложи край на една успешна година. Мачът от 16-ия кръг на Примера дивисион донесе радост на шампионите, които взеха успеха без проблеми.

Домакините поведоха чрез Микел Рико малко след четвърт час игра, но веднага след почивката резултатът претърпя промяна. Антоан Гризман в 46-ата възстанови равенството, а в 53-ата Раул Гарсия направи пълния обрат с удар от точката за изпълнение на дузпа. Двадесет минути по-късно Гризман за втори път бе точен - 3:1. Французинът оформи своя хеттрик за крайното 4:1 малко преди края на мача.

Благодарение на победата Атлетико е трети с 35 точки, на три от втория Барселона и на четири от лидера Реал Мадрид, който обаче е с мач пасив. Билбао заема 11-ата позиция с 19 т.