Севиля с разгромен успех над Гранада (видео)

Севиля разгроми Гранада с 5:1 в среща от фаталния 13-и кръг на Примера дивисион. Карлос Бака откри резултата в 24-ата минута, макар да останаха съмнения за нарушение срещу вратаря на гостите. Противно на логиката Гранада все пак стигна до изравняване в 42-ата минута, когато за игра с ръка на защитник на Севиля бе отсъдена дузпа и тя бе реализирана от Ел Араби - 1:1.

Натискът на Севиля продължи още повече след почивката и това даде резултат. В 65-ата минута Евер Банега първо уцели гредата, последва разбъркване, като при добавката Банега успя да вкара топката във вратата за 2:1. В 79-ата минута Карлос Бака получи топката дълбоко в наказателното поле на Гранада и с прецизен удар реализира втория си гол в срещата. Минута преди края Стефан Мбия направи 4:1 в полза на севилци, след като се разписа с глава. Във втората минута от добавеното време Кевин Гамейро също с глава бе точен за крайното 5:1 в полза на Севиля.