Прилепите повалиха шампионите в дербито на кръга (видео)

Валенсия спечели дербито на кръга, след като се наложи с 3:1 срещу Атлетико Мадрид. Срещата бе от програмата на 7-я кръг в испанската Примера Дивисион.

Домакините от "Местая" решиха всичко в този мач с три гола до 12-ата минута. Начало на фиестата бе дадено с нелеп автогол на Миранда, който изпревари вратаря си Моя и засече топката с глава в собствената си мрежа.

Секунди по-късно Андре Гомес бе точен след индивидуален пробив и точен завършващ удар. В 12-та минута  Николас Отаменди направи резултата класически, засичайки с глава центриране от корнер.

В 28-ата минута Марио Манджукич върна един гол, при добавка с глава на празна мрежа. Освен това преди почивката Атлетико пропусна дузпа, след като Диего Алвеш улови удара от бялата точка на Сикейра.

"Прилепите"  са със 17 точки, една повече от Барселона (с мач по-малко). За шампиона Атлетико това бе първа загуба и "Дюшекчиите" остават с 14 точки.