Суарес дебютира при разгромен успех на Барса (видео)

Барселона разгроми с 6:0 мексиканския Леон в предсезонната контрола, която бе за трофея "Жоан Гампер" и се игра в каталунската столица. Срещата ще се запомни и с дебюта на Луис Суарес, който се появи в игра в 75-ата минута. Иначе първото попадение в мача падна след само три минути игра, когато суперзвездата на домакините Лионел Меси се разписа с глава след центриране на Неймар. В 7-ата минута гол на аржентинеца бе отменен. Барселона все пак удвои аванса си, след като Неймар бе точен след взаимодействие с Андрес Иниеста. В 42-ата минута бразилският играч отбеляза и второто си попадение в мача.

След почивката паднаха останалите голове. Първо точен бе резервата Мунир,а в 77-ата минута уругваецът вкара и втория си гол в мача. Минута преди края на мача падна и шести гол във вратата на мексиканците, като негов автор стана Сандро Рамирес. За гостите титуляр бе бившият играч на Барса Рафаел Маркес, който бе посрещнат с аплодисменти от феновете на каталунците.