Севиля не затрудни Реал, Роналдо спечели и Суперкупата (видео)

Реал Мадрид се наложи с 2:0 над Севиля във финала за Суперкупата на Европа, който се игра в Кардиф. И двата гола отбеляза голямата звезда на "Белия балет" - Кристиано Роналдо, който вече има 71 гола в европейските клубни турнири и изпревари по този показател Герд Мюлер (69) и Филипо Индзаги (70). Освен това Роналдо вече може да се похвали с всички спечелени трофеи в клубния футбол.

CR7 откри резултата след половин час игра. Португалецът беше изведен зад защитата от Бейл и след това последва неспасяем удар, който порази целта - 1:0. Четири минути след почивката Роналдо оформи крайния резултат. Този път Бензема асистира на Кристиано, който за втори път бе точен след удар от наказателното поле. До края на мача Севиля на няколко пъти опита да стигне поне до почетно попадение, но лош късмет и отличните изяви на Касияс предотвратиха да се стигне до нещо по-интересно пред вратата на мадридчани. Играчите на Реал също имаха шанс за нов гол, но Бето направи няколко страхотни спасявания.

Така след последния съдийски сигнал Реал Мадрид триумфира с победата и трофея.