Барса с разгромен успех, без да си дава много зор (видео)

Барселона записа разгромна победа с 6:0 над финландския ХИК в контролна среща, играна в Осло. Барса бе в доста експериментален състав, но това не попречи на младите играчи и тези, които взимат по-рядко участие да покажат на какво са способни. След само 24 минути каталунският тим вече водеше с 4:0. Мунир Ел Хамади откри резултата с удар от воле още в 5-ата, възползвайки се от пас на Андрес Иниеста.

Малко по-късно Сержи Роберто покачи на 2:0, след отлично двойно подаване с Ел Хамади. Авторът на асистенцията направи резултата класически в 17-ата минута, засичайки с глава центриране на Рафиня. Седем минути по-късно отлична многоходова атака на Барса бе завършена от Жерар Пике за 4:0.

През втората част каталунците намалиха оборотите, но вкараха още два гола. Марк Бартра бе точен за 5:0 малко след подновяването на играта. Крайното 6:0 оформи Сандро Рамирес след асистенция на Ракитич.