Виляреал с успех при визитата си на Сосиедад

Виляреал записа успех с 2:1 при визитата си на Реал Сосиедад в мач от последния 38-и кръг на испанската Ла лига. Двубоят не бе от значение, тъй като и двата отбора вече си бяха осигурили места в Лига Европа. Все пак изходът от този двубой определи кой ще започне от последния плейоф преди груповата фаза и кой ще участва и в третия квалификационен кръг.

"Жълтата подводница" откри чрез Джовани дос Сантос в 26-ата минута, а след почивката отново Виляреал успя да реализира едно от положенията си, за да затвърди успеха си. Уче прати топката във вратата на Клаудио Браво в 69-ата минута след асистенция на Дос Сантос.

В добавеното време на мача тимът от Сан Себастиан стигна до гол, дело на Карлос Вела, след като направи хубаво двойни с Гризман и с удар от 10 метра вкара под плонжа на Хуан Карлос.