Реал с Купата, след успех над Барса (видео)

Реал Мадрид спечели 19-ата си Купа на краля след успех с 2:1 над Барселона във финала, игран на "Местайя" във Валенсия. Анхел ди Мария откри резултата още в 11-ата минута. При една бърза контра Бензема подаде към връхлитащия Ди Мария, който стреля, Пинто докосна топката, но тя влезе в мрежата - 1:0, макар да останаха съмнения за засада на аржентинеца. След почивката паднаха останалите попадения.

В 66-ата минута Ди Мария изведе Бензема, който стреля, а топката бе избира от Пинто и попадна в гредата. 60 секунди по-късно топката беше в мрежата на "блаугранас", а съдията първо посочи центъра, но след това промени мнението си и отсъди фаул срещу вратаря. Само минута по-късно Барса изравни след корнер. Чави центрира, а Бартра с глава прати кълбото към далечния горен ъгъл - 1:1.

В 81-ата Лука Модрич отправи марков удар от над 20 метра, като топката се отби от дясната греда на Пинто и излезе извън терена. Все пак в 85-ата минута Бейл бе точен за "белите" и по този начин донесе успеха на своя тим.