Валенсия с важна победа над Елче

Валенсия победи Елче с 2:1 в двубой от 33-ия кръг на Ла Лига. "Прилепите" завършиха мача с 10 души, но въпреки това грабнаха ценни 3 точки. На своя "Местая" домакините поведоха в 22-ата минута, след разбъркване в наказателното поле на гостите, което позволи на Ереро да стреля, а топката попадна у Пиати, който с шут по тревата откри резултата.

Шест минути по-късно гостите се върнаха в мача след грешка Ереро, който, вместо да изчисти кълбото напред, го загуби пред наказателното поле и Санчес центрира към далечната греда, където Коро изравни.

Все пак Валенсия си върна преднината в 61-ата минута, когато след центриране отдясно, топката не бе изчистена добре и Дани Парехо с удар от около 22 метра прониза долния десен ъгъл за 2:1.

Десет минути по-късно Пиати извърши груб фаул в наказателното си поле и това доведе дузпа. Вратарят Гуайта спаси удара на Дамиан Суарес. В последната минута от добавеното време Валенсия остана с човек по-малко, след като Антонио Бараган си изкара втори жълт картон.