Две дузпи и победа за Барса (видео)

Барселона победи като домакин Бетис с 3:1 в мач от 32-ия кръг на Ла Лига. С гол на Лионел Меси в 15-ата минута от дузпа Барселона поведе в резултата. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Санчес. В 67-ата минута Жорди Фигерас си отбеляза автогол за 2:0. Минута по-късно Рубен Кастро върна един гол, след самостоятелен пробив за 2:1.

В 86-ата минута бе отсъдена втора дузпа за Барселона, като Меси пропусна, но при добавката се реваншира, вкарвайки втория си гол в мача за крайното 3:1 за Барселона.

Барса остава на точка от първото място, като каталунците имат 78 пункта. Те са с 5 пред Реал Мадрид, но "Белия балет" може да се присъедини към групата с победа над Реал Сосиедад. За Бетис загубата е пагубна, защото отборът е последен с 22 точки – на 9 от спасението.